Tiskové zprávy

VAL.MEZIŘÍČÍ, 22. září 2016:Do Valašského Meziříčí se po roce vrací Visegradský divadelní festival pro děti. Nabídne koncerty, divadelní představení, originální atrakce i obrovskou herní zónu. Cílem festivalu je přiblížit českým dětem slovenský jazyk i kulturu visegradských zemí. Festival startuje v sobotu 1. října ve 13 hodin odpoledne. 

Ve valašskomeziříčském amfiteátru a přilehlém parku se v sobotu 12.9.2015 koná Visegradský divadelní festival pro děti. Cílem festivalu, který vznikl díky podpoře Visegradského mezinárodního fondu, je nejen přiblížit českým dětem prostřednictvím slovenských pohádek a hudebních vystoupení slovenský jazyk, jemuž děti po rozdělení hranice téměř nerozumí, ale také kulturu zemí V4.

 

Meziříčany čekají akce, které z minulých ročníků dobře znají, ale i zcela nové. Těšit se mohou na koncerty, dětský divadelní festival i výstavy. Velkých lákadlem Dnů města pak bude gastronomie, která bude zaměřena na kuchyni států partnerských měst Valašského Meziříčí. Dny města vyvrcholí o víkendu 11. - 13. 9. 2015, kdy čeká návštěvníky výborný program v amfiteátru u zámku Kinských.